wtorek, 13 listopada 2012

Trening językowy

Trenuj swój angielski

Trening językowy to skuteczna metoda pogłębiania i rozwijania swoich umiejętności językowych, skierowana jest przede wszystkim do osób ze średnio zaawansowaną znajomością języka (poziom B1) lub z zaawansowaną znajomością języka (poziomy B2 - C2).

Spektrum materiałów językowych

W przeciwieństwie do standardowych metod nauczania, gdzie nauka często oparta jest o podręczniki w treningu językowym lektor spośród szerokiego spektrum materiałów językowych dobiera takie, które najlepiej uzupełnią wiedzę językową ucznia.

Nauka poprzez zainteresowania - język jako narzędzie

Przy doborze materiałów lektor kieruje się zainteresowaniami ucznia, tak aby pokazać że celem nie powinna być nauka sama w sobie lecz że celem powinna być znajomość języka na takim poziomie aby móc poznawać i odkrywać nowe niedostępne dotychczas zasoby wiedzy w obcym języku.

Indywidualnie czy grupowo

Trening językowy może przybrać charakter zajęć one to one lub zajęć grupowych, w grupach maksymalnie 8 osobowych. W przypadku zajęć indywidualnych trening przybiera charakter konwersacji językowych z wykorzystaniem materiałów prasowych, video, audio i następnie wspólnej dyskusji na ich temat z lektorem.

W przypadku zajęć grupowych, zajęcia mają charakter dyskusji w ramach której uczestnicy dyskutują na tematy pochodzące z materiałów przygotowanych przez lektora.

---
TAGI: trening językowy